+420 728 775 758     |    [email protected]

STUDIUM V ZAHRANIČÍ

DANA Study je zkušeným poradcem v oblasti vzdělávání českých středoškoláků a vysokoškoláků na zahraničních školách.

STUDIUM V ZAHRANIČÍ

DANA Study je zkušeným poradcem v oblasti vzdělávání českých středoškoláků a vysokoškoláků na zahraničních školách.
Naši studenti vyrážejí za studiem do místních (lokálních) škol do celého světa, poznávají různé kultury a získávají zkušenosti, které jim otevírají nové obzory i možnosti.

Zajišťujeme poradenství a konzultace ke studiu v zahraničí formou individuálních schůzek se studenty a jejich rodiči.
Provedeme studenty přijímacím řízením a podporujeme je i jejich rodiny během celého studijního pobytu. Zajišťujeme přednášky a workshopy na téma „Studium v ČR vs studium v zahraničí“.

Věřte, máte na to! Studium v zahraničí na školách, kde za sebou nemáte armádu českých spolužáků, Vám otevře nové úhly pohledu, osvojíte si kritické myšlení, budete nuceni používat pouze cizí jazyky, samostatně vše zařizovat. Získáte životní zkušenost, ze které budete těšit celý život. Otevřou se Vám nové možnosti Vašeho uplatnění v profesním životě.

UVAŽUJETE O STUDIU
V ZAHRANIČÍ?

KDE STUDUJÍ NAŠI STUDENTI?

18+ zemí po celém světě

Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Itálie, Holandsko, Velká Británie, Irsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Kanada, USA, vybrané země Jižní Ameriky, Austrálie, Nový Zéland, Jihoafrická republika, Japonsko.

O NÁS

Naši výjimečnost stavíme na vlastní zkušenosti se studiem v zahraničí a osobním, otevřeném přístupu ke každému studentovi a jeho rodině.

Záleží nám na tom, aby student i jeho rodina přesně věděli, do čeho jdou. Otevřené jednání znamená jistotu pro studenta, rodiče i pro nás.

OTEVŘENOST

Nejsme jenom agenturou, která „zařídí“ pobyt v zahraničí. Máme zkušenost se situacemi, ve kterých se student může nacházet, proto jsme s ním i s jeho rodinou v kontaktu během celého pobytu v zahraničí.

SPOLEHLIVOST

Již několik let posíláme desítky studentů za poznáním. Rozvíjíme nové možnosti, hledáme nové partnery a přizpůsobujeme se měnícím se podmínkám.

RŮST A ROZVOJ

DANA ČERNÁ – ZAKLADATELKA

Jmenuji se Dana a moje vlastní zkušenosti ze studií v zahraničí mě přivedly k tomu, že jsem založila organizaci DANAStudy. Jako studentka střední a vysoké školy jsem absolvovala řadu studijních pobytů v zahraničí. Protože mi v té době neuměl nikdo poradit tak, jak jsem potřebovala, rozhodla jsem se založit organizaci, která bude pomáhat studentům na jejich cestě za poznáním.
Už na střední škole jsem se zúčastnila vzdělávacích pobytů v Londýně a v německém Heidelbergu. Díky stipendiu hejtmana Středočeského kraje jsem získala pracovní stáže v německém Mainzu a pracovala jsem v Hospodářské komoře a v centrále pro turisty. Další pracovní zkušenosti a znalosti angličtiny jsem získala jako au-pair v Kanadě a USA, kde jsem také studovala na místní vysoké škole.
Magisterské studium jsem absolvovala ve Švýcarsku na škole Univesity of Applied Sciences ve městě Chur, na kterou jsem se sama přihlásila a prošla příjímacím řízením. Více o mých zkušenostech zde.

NAPIŠTE NÁM
Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a Google Zázady ochrany a Smluvní podmínky uplatnit.

Sledujte nás na sociálních sítích

CO VÁS NEJVÍCE ZAJÍMÁ
Jakou zemi si mám vybrat?

Jednotlivé země se velmi odlišují, svou kulturou, nabídkou škol, příjímacím řízením i finančními nároky. Bude mi potěšením se s Vámi sejít a vše probrat. Vhodnou zemi vybereme společně.

Jak dlouhé jsou studijní pobyty?

Pobyt na střední škole trvá obvykle jeden semestr (5 měsíců od září nebo ledna) nebo celý akademický rok (10 měsíců). Na vysokých školách student absolvuje kompletní bakalářské nebo magisterské studium.

Kde studenti bydlí?

Pro středoškoláky je ubytování zajištěno nejčastěji v rodinách, Vysokoškoláci bydlí na studentských kolejích nebo rezidencích, které provozuje daná VŠ.

Na kolik to vyjde?

Cenu pobytu ovlivňuje výběr destinace, školy, délka pobytu, cena dopravy atd. Proto cenu kalkulujeme vždy „na míru“ pro každý studijní pobyt samostatně. Středoškolský pobyt vyjde levněji, protože studium středoškolských studentů je v cizích zemích podporované a náklady na ubytování a školné je nižší. Bližší informace a odhad ceny pro konkrétní destinaci Vám rádi sdělíme e-mailem nebo při osobním setkání.

V jakém jazyce studenti studují?

Protože zajišťujeme pobyt na místních / lokálních školách, studium probíhá v jazyce dané země. Jde o kulturně vzdělávací programy a studenti hovořící místním jazykem lépe poznají kulturu dané země.

DOPORUČENÍ

Maminka studentky, která byly na ročním středoškolském pobytu v USA.

Milá Dano,
posílám Vám velké srdečné DÍKY!
Za Vaši precizní, komplexní a spolehlivou práci, díky které jsem i já, velmi úzkostlivá matka jediného dítěte, zvládla s klidem vyslat dceru na školní rok do USA. Mohla bych tu dlouze popisovat nepřeberné množství náročné administrativy a zařizování kolem vlastního studijního pobytu, za které jste kompletně převzala zodpovědnost a vše perfektně fungovalo. Ale čeho si já osobně cením nejvíc, je Váš osobní přístup a nasazení, Dano. Jednoduše mám pocit, jako kdybyste za oceán posílala vlastní dítě. Ta péče z Vaší strany je naprosto výjimečná! A dcera je v US nadšená.
Děkuji Vám, moc si toho vážím.

Maminka studentky, která byla na semestrálním středoškolském pobytu v Německu.

Dcera strávila krásných 6 měsíců u skvělé rodiny, podobné té naší. Rodina ji ve všem pomáhala, nejen si zvyknout v novém prostředí a cítit se zde jako doma, ale též se zvládnutím německého jazyka. Rodina naprosto předčila naše očekávání a díky jejich přístupu dcera perfektně zvládla nejen jazyk, ale na celý pobyt má krásné zážitky, vzpomínky a navázala mnoho nových přátelství. Dodnes se s „náhradní“ rodinou setkáváme a stali se z nás přátelé.

Eliška: Studentka, která byla na ročním středoškolském pobytu v Norsku.

Spolupracovat s Danou bylo jedno z nejlepších rozhodnutí při zařizování mého pobytu v zahraničí. Vždy mi se vším pomohla a upřímně odpověděla na všechny otázky. Před odjezdem jsem to neměla jednoduché a měla jsem nějaké problémy, Dana byla pro mě i mou rodinu důležitou oporou, kterou jsme opravdu potřebovali.

Ellyn: Studentka, která byla na ročním středoškolském pobytu v USA.

Vydat se na celoroční exchange pobyt do USA je zcela jistě jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy v životě udělala. Díky Daně a její profesionálně vedené agentuře si teď užívám svůj rok na americké střední škole ve Washingtonu D.C. Agentura Dana Study mě provedla celým přihlašovacím procesem od vyplnění úvodní přihlášky až po výběr dárků pro hostující rodinu. Díky Danině nasazení, ochotě, rychlé komunikaci a osobnímu přístupu jsem odletěla skvěle připravena, a navíc s jistotou, že o mě bude postaráno v jakékoli nečekané situaci.

BLOG